• Slide 2 - Aardbei
  • Slide 1 - Aardbei

Üretim oluk sisteminin avantajları

Kapalı yetiştiriciliğin artması ile bitkileri olukta yetiştirmede büyük bir evrim ve ihtiyaç başlamıştır. Ürün yetiştirmek için çoğu durumda % 100 kapalı yer kullanmak çevre şartıdır. FormFlex üretim oluklarıyla bu şartları yerine getirebilir, üretim ve işçilik maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz.

Avantajları:

  • Drenaj suyunun ve gübrenin yeniden kullanımı
  • Su yönetimi her bir bitki için aynıdır
  • Hava akışımı ürün için en ideal biçimdedir
  • Bitki gelişimini yönlendirmek için daha iyi
  • Hastalıklar ve zararlılar daha düşük olur
  • İş verimliliği artar
  • Doğru yükseklikte çalışarak çalışma koşullarının iyileştirilir

Bu avantajlar kullanıcısına en üst düzeyde ve en kaliteli üretim sağlar.

Üretim oluk sisteminiz verdiğiniz ölçüye göre yapılır

Metazet/FormFlex çeşitli ürünler için komple oluk yelpazesi tedarik eder. Sizinle yakından danışarak üretiminiz için en uygun oluğu tedarik edebiliriz. Her tür oluğu tamamen sizin isteklerinize uygun olarak uyarlanabilecek şekilde çeşitli boyutlarda tedarik ederiz.

Broşürümüzü isteyin!

KG yetiştirme oluğu

KG oluğu yıllardır çilek yetiştiriciliğinin en ideal oluğun olduğunu ispat etmiştir. KG oluğu, oluk genişliği ve yüksekliği sayesinde de her yetiştirme maddesi kombinasyonuyla kullanılabilir. Yüksek akaçlama kapasitesi sistemin sorunsuz kullanımına katkıda bulunur, böylece tüm ilginizi bitkilerinize verebilirsiniz.

SKG yetiştirme oluğu

SKG oluğu piyasa sürülmesinden itibaren bir yıl içinde artık etkili olduğunu oldukça kanıtlanmıştır. SKG oluğu en yeni yetiştirme kutu neslini en iyi şekilde desteklemek için geliştirmiştir. Bu kutuların ve saksıların gittikçe daha dar ve yüksek olmaları, eğilimi uyarlanmış bir oluk ister. SKG oluğu kutunun yerleştirilebildiği sağlam ve stabil bir yüzey sunarak, oluğun dik duvarları da yandan azami destekte bulunurlar. SKG oluğu, daha kalın çelik veya fazla askı kullanmadan 5,00 metreye kadar açıklıkları idare edebilir. Oluğun genişliği değişken olup oluk iki ayrı yükseklik olarak tedarik edilebilir.

MK ve MKH yetiştirme olukları

MK ve MKH olukları iskelelerdeki açık hava yetiştiriciliği için artık en aranan oluklardır. Buna çeşitli yetiştirme maddeleri için azami taşıma yüzeyi, çok yüksek akaçlama kapasitesi bulunan su kanalı ve bu olukların çok farklı uygulanabilirliği de katkıda bulunur. MK oluğu, örneğin; konteynır, kutu ve torba gibi akla gelebilen her türlü yetiştirme çeşidi için uygundur. MKH oluğu ise bu uygulamaların yanında substrat tanelerle birlikte de kullanılabilir.